OSTRAVA

Mały i Wielki Świat Techniki w dniu 24.09.2022 r.


Ramowy program wyjazdu:

•	08:30 wyjazd z Gliwic parking koło Lidla ul.Toszecka 102

•	10:00  zwiedzanie Małego Świata Techniki (zwiedzanie około 2 godzin) i Wielkiego Świata Techniki (zwiedzanie około 3-5 godzin): Świat cywilizacji, Świat nauki i wynalazków, Świat Natury + film w 3D + Teatr Nauk

Ostrawa interaktywne centrum nauki i techniki

Na terenie niezwykłego kompleksu dawnej huty żelaza, Obszaru Górniczego Vitkovice (czes. Dolní oblasti Vítkovice) w Ostrawie otwarta została we wrześniu 2014 roku interaktywna ekspozycja Duży Świat Techniki – Science and Technology Centrum.

Na powierzchni 14 000 metrów kwadratowych znajdziemy cztery stałe wystawy tematyczne (Świat dziecka, Świat nauki i wynalazków, Świat cywilizacji i Świat Przyrody) i jedną czasową. Na zwiedzających czeka wspaniała zabawa połączona z poznawaniem tajników nauki w prosty i przystępny sposób.

Obszar Górniczy Vitkovice to wyjątkowy zabytek architektury industrialnej. Znajdziemy tu koksownie i wielkie piece huty stali oraz kopalnię Hlubina. Zapoznamy się z procesem produkcji żelaza. Ścieżka edukacyjna, rozpoczynająca się przy wielkim piecu, zaprowadzi nas w miejsca, którymi dawniej transportowano surowce. Windą wjedziemy do tak zwanej „paszczy” pieca, którą kiedyś wypełniano między innymi żelazem, koksem i wapniem. Możemy wjechać także na jego szczyt, skąd rozciąga się imponujący widok na całą Ostrawę i zajrzeć do tajemniczego wnętrza pieca, w którym temperatura przekraczała 1500 stopni Celsjusza.

•	czas wolny

•	przyjazd do Gliwic w godzinach wieczornych.Zapisy do wyczerpania miejsc w autokarze: telefon 695-757-700

Wpłaty osobiście: Gliwice, Zwycięstwa 1, piętro I w każdy piątek w godzinach od 16.00 do 18.00

www.niewidomyglobtroter.pl

e-mail niewidomyglobtroter@onet.pl