16-18.10.2020 – Zakończenie sezonu Kielce, Chęciny i okolice

Zakończenie sezonu Kielce, Chęciny i okolice
w dniach 16-18.10.2020r.

Utworzono: 22 lipiec 2020

Ramowy program wyjazdu:

Dzień I – 16.10.2020r.

6.45 wyjazd Osiedle Kopernika – Lidl – parking Toszecka 106,
7.00 wyjazd z Pl. Piastów – sklep rowerowy,

-Przyjazd do Chęcin i spotkanie z przewodnikiem, Zwiedzanie Zamku Królewskiego pięknie usytuowany na Górze Zamkowej (360 m n.p.m) sprawia, iż nikt obok Chęcin nie może przejechać obojętnie. W czasach średniowiecza na zamku odbywały się zjazdy rycerstwa, zamek był również siedzibą starostów grodowych, a także rezydencja rodzin królewskich. Po swojej bogatej i burzliwej historii możemy oglądać jego ruiny i wspominać jak ważną pełnił niegdyś funkcję.

-Spacer po Kielcach: Pomnik dzika (jedyny w Polsce), Park Staszica, Aleja Gwiazd, Ulica Sienkiewicza, Wzgórze Zamkowe: Katedra pw. Wniebowzięcia N.M.P, Pałac Biskupów Krakowskich – Muzeum Narodowe,Kadzielnia najpiękniejszy były kamieniołom, w którym obecnie znajduje się amfiteatr wykuty w skałach.

-Przejazd do ośrodka i zakwaterowanie

-obiadokolacja

Dzień II – 17.10.2020r.

-śniadanie

-Przejazd do miejscowości Huta Szklana – wjazd kolejką na szczyt Św. Krzyża – 595 m n.p.n.m. Platforma widokowa na słynne gołoborza, Zespół Klasztorny i kościół Świętej Trójcy, Kaplica Oleśnickich, w której znajdują się relikwie Drzewa Krzyża Świętego, krypty ze spoczywającym w nich Jeremim Wiśniowieckim, muzeum misyjne ojców oblatów. Wejście na odbudowaną po 100 latach wieżę kościelną skąd rozciąga się piękna panorama na całe Góry Świętokrzyskie.

-Podróż w czasie do epoki wczesnego średniowiecza i spotkanie z osadnikami: garncarzem, cieślą, zielarką, kowalem, tkaczką, gospodyni słowiańską, rymarzem czy barcie bartnikiem. Święta Katarzyna (kościół i klasztor bernardynek, Kapliczka Żeromskiego, źródełko Św. Franciszka – teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego.)

-Powrót do ośrodka

-Obiadokolacja

-ognisko

Dzień III – 18.10.2020r.

-śniadanie i wykwaterowanie

-zwiedzanie – Dąb Bartek – świętokrzyskiego staruszka. Oblęgorek – Muzeum Henryka Sienkiewicza. Zwiedzanie letniej rezydencji pisarza. Ostoja Dworska – wizyta u świętokrzyskiego chłopa, bajarza, gawędziarza! Ostoja Dworska – miejsce z duszą i sercem. Degustacja chleba z masełkiem.

-Wyjazd w drogę powrotną do Gliwic.

Zapisy do wyczerpania wolnych miejsc w autokarze, wpłaty osobiście: Gliwice, Zwycięstwa 1, piętro I (sala konferencyjna GCOP)
w każdy piątek w godzinach od 16:00 do 18:00
tel. 695 757 700

www.niewidomyglobtroter.pl
e-mail niewidomyglobtroter@onet.pl