KAZIMIERZ-DOLNY-NAŁĘCZÓW-LUBLIN-SANDOMIERZ

2018.06.15-17 KAZIMIERZ DOLNY – NAŁĘCZÓW – LUBLIN – SANDOMIERZ
Utworzono: 19 listopad 2017

KAZIMIERZ DOLNY – NAŁĘCZÓW – LUBLIN – SANDOMIERZ

w dniach od 15-16-17.06.2018

Dzień I

wyjazd z Gliwic o godz 06.00

spotkanie z przewodnikiem w Kazimierzu Dolnym, Spacer : Góra Trzech Krzyży, zamek i baszta, Fara Kazimierska z najstarszymi w Polsce organami, rynek z charakterystycznymi kazimierskimi kamienicami , ul.Senatorska z jedną z najpiękniejszych kamienic renesansowych w Polsce, wzgórze klasztorne z Sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej, tzw. Mały Rynek – była dzielnica żydowska.

Rejs statkiem po Wiśle.

Przejazd do Nałęczowa: spacer po parku zdrojowym największego uzdrowiska na Lubelszczyźnie związanego z wieloma znanymi literatami. Po drodze Pałac Małachowskich, ławeczka z Prusem, Mauzoleum Adama Żeromskiego, zabudowania uzdrowiskowe w stylu szwajcarskim, włoskim, pijalnia wód, nieopodal kuźnia kowala Czernieca.

Przejazd do miejsca zakwaterowania

obiadokolacja.

Dzień II

śniadanie

przejazd do Lublina, spacer po starym Mieście obejmujący m.in. Bramę Grodzką, Plac po Farze, rynek z kamienicami Trybunałem Koronnym, Bramę Krakowską, katedrę, kościół dominikanów ( z niezwykłymi nagrobkami Firlejów, świadka wielu istotnych wydarzeń w Lublinie) ratusz, Krakowskie Przedmieście (deptak z charakterystyczną zabudową, Placem Litewskim.)

przejazd do miejsca zakwaterowania

obiadokolacja

Dzień III

śniadanie

wykwaterowanie

przejazd do Sandomierza, spotkanie z przewodnikiem, trasa podziemna, muzeum diecezjalne, świat Ojca Mateusza, rejs statkiem,

obiad,

czas wolny,

przejazd do Gliwic

Zapisy i wpłaty w biurze GCOP Gliwice, Zwycięstwa1 sala klubowa I piętro (każdy piątek od 16-18).

www.niewidomyglobtroter.pl