OSTRAVA Mały i Wielki Świat Techniki w dniu 14.10.2018

OSTRAVA Mały i Wielki Świat Techniki w dniu 14.10.2018r.
Utworzono: 02 wrzesień 2018

OSTRAVA

Mały i Wielki Świat Techniki

w dniu 14.10.2018r.

Zarząd Gliwickiego Stowarzyszenia „Niewidomy Globtroter” zaprasza na wyjazd w dniu 14.10.2018 r.

W cenie zawarte jest: przejazd na trasie Gliwice – Ostrava, wejściówki do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie, poczęstunek w autokarze.

Ramowy program wyjazdu:

08.15 wyjazd z Gliwic parking koło Lidla ul.Toszecka 102
08.30 wyjazd z Gliwic Pl Piastów (sklep rowerowy)
10.00 zwiedzanie Małego Świata Techniki (zwiedzanie około 2 godzin) i Wielkiego Świata Techniki (zwiedzanie około 3-5 godzin)

Świat cywilizacji, Świat nauki i wynalazków, Świat Natury + film w 3D + Teatr Nauk

Ostrawa interaktywne centrum nauki i techniki

Na powierzchni 14 000 metrów kwadratowych znajdziemy cztery stałe wystawy tematyczne i jedną czasową

Na terenie niezwykłego kompleksu dawnej huty żelaza, Obszaru Górniczego Vitkovice (czes. Dolní oblasti Vítkovice) w Ostrawie otwarta została we wrześniu 2014 roku interaktywna ekspozycja Duży Świat Techniki – Science and Technology Centrum.

Na powierzchni 14 000 metrów kwadratowych znajdziemy cztery stałe wystawy tematyczne (Świat dziecka, Świat nauki i wynalazków, Świat cywilizacji i Świat Przyrody) i jedną czasową. Na zwiedzających czeka wspaniała zabawa połączona z poznawaniem tajników nauki w prosty i przystępny sposób.

Obszar Górniczy Vitkovice to wyjątkowy zabytek architektury industrialnej. Znajdziemy tu koksownie i wielkie piece huty stali oraz kopalnię Hlubina. Zapoznamy się z procesem produkcji żelaza. Ścieżka edukacyjna, rozpoczynająca się przy wielkim piecu, zaprowadzi nas w miejsca, którymi dawniej transportowano surowce. Windą wjedziemy do tak zwanej „paszczy” pieca, którą kiedyś wypełniano między innymi żelazem, koksem i wapniem. Możemy wjechać także na jego szczyt, skąd rozciąga się imponujący widok na całą Ostrawę i zajrzeć do tajemniczego wnętrza pieca, w którym temperatura przekraczała 1500 stopni Celsjusza.

czas wolny
przyjazd do Gliwic w godzinach wieczornych.

Tel. 695 757 700

www.niewidomyglobtroter.pl

e-mail: niewidomyglobtroter@onet.pl