Ścieżka w obłokach

Ścieżka w obłokach
Utworzono: 13 luty 2020

Ścieżka w Obłokach Dolni Morava – Czechy w dniu 09.05.2020r.

Ramowy program wyjazdu:

Wyjazd godz. 5.45 Gliwice os. Kopernika parking LIDL, Toszecka 106
Wyjazd godz. 6.00 Gliwice Pl. Piastów – sklep rowerowy
Przejazd do Czech – wjazd kolejką.
Wyjątkowy pomost widokowy położony w Czechach, tuż przy granicy z Polską, to doskonała okazja dla wszystkich tych, którzy uwielbiają bujać w obłokach.

W czeskiej części masywu Śnieżnika powstała atrakcja nietuzinkowa – połączenie ścieżki edukacyjnej, wieży widokowej i pomostu, a do tego dodano jeszcze kilka niespodzianek. Piękno gór można tu podziwiać z perspektywy, jakiej próżno szukać gdziekolwiek indziej. Ścieżka znajduje się na zboczu góry Slamnik, na wysokości 1116 m n.p.m., przy schronisku Chata Slamenka. Pokonując Ścieżkę w Obłokach, wchodzimy na wysokość 55 m szerokim, wygodnym drewnianym pomostem. Po drodze ustawione są tabliczki informacyjne opisujące historię okolicy, chmury i widok z poszczególnych miejsc. Ze szczytu można podziwiać panoramę doliny Moravy, masywu Śnieżnika, Gór Złotych, Gór Bialskich, pasma Jesioników, a nawet Karkonoszy. Na tej wysokości chmury często unoszą się już ponad nami, a więc nazwa ścieżki jest jak najbardziej uzasadniona. W dodatku na najwyższym tarasie zainstalowano specjalną siatkę, po której można spacerować, czując się tak, jakby faktycznie było się unoszonym w obłokach. Do tego jeszcze siatkowe rękawy, którymi można przechodzić między piętrami i coś dla tych, którzy chcieliby szybciej wrócić na dół – zjeżdżalnia w stalowej rurze o długości 101 m! To dla małych i dużych śmiałków.

Czas wolny
Powrót do Gliwic w godzinach wieczornych
Zapisy do 08.05.2020r. bądź do wyczerpania miejsc w autokarze.

Wpłaty osobiście: Gliwice, Zwycięstwa 1, piętro I (sala konferencyjna GCOP) w każdy piątek w godzinach od 16.00 do 18.00

Tel. 695 757 700

www.niewidomyglobtroter.pl

e-mail: niewidomyglobtroter@onet.pl