ZAKOŃCZENIE SEZONU

ZAKOŃCZENIE SEZONU
Utworzono: 12 czerwiec 2019

Zakończenie sezonu Czeska Szwajcaria i Saska Szwajcaria

w dniach 18-20.10.2019r.

+ przejazd autokarem,
+ ubezpieczenie,
+ zakwaterowanie,
+ wyżywienie (śniadanie, obiadokolacje),
+ wejściówki do zwiedzanych obiektów,
+ spływ łodziami flisackimi,
+ opieka przewodnicka.

Ramowy program wyjazdu:

06.15 – wyjazd oś. Kopernika, parking Lidl, Toszecka 106,
06.30 – pl. Piastów, sklep rowerowy.

1 dzień

Po przyjeździe do Mezni Louka – bramy wjazdowej do przepięknego Parku Narodowego Ceske Svycarsko (Czeska Szwajcaria) zaczynamy pieszą wędrówkę szlakiem do Dzikiego Wąwozu – Wąwóz Edmunda – Hrensko. Jest to trasa, która wiedzie nas przepięknym wąwozem niczym z dzikiego zachodu, a dodatkową atrakcja będzie konieczność skorzystania z łodzi flisackich, gdzie słuchać będziemy ciekawych opowieści flisaków oraz zobaczymy sztuczny wodospad „Czeską Niagare”, zwiedzanie miejscowości Hrensko, po atrakcjach przejazd na nocleg i zasłużoną obiadokolacje.

2 dzień

Po śniadaniu przejazd do Niemieckiej miejscowości Konigstein, gdzie będzie możliwość zwiedzania malowniczej twierdzy, należy do jednych z najpiękniejszych umocnień tego typu w Europie i przyciąga tłumy turystów z całego świata a tronująca 247 m nad Łabą i kiedyś nie do zdobycia twierdza wpisuje się w wyjątkowy krajobraz Saskiej Szwajcarii i Gór Połabskich. Następnie przejazd do Parku Narodowego Saska Szwajcaria, gdzie wędrować będziemy zjawiskowym mostem Bastei. Dookoła mostu są stworzone liczne punkty widokowe, na które koniecznie trzeba wejść, aby móc doświadczyć przepięknych krajobrazów w Szwajcarii Saksońskiej. Na zakończenie drugiego dnia proponujemy postój w miejscowości Bad Schandau, niewielkim miasteczku oraz popularnym uzdrowisku w Saksonii (Szwajcaria Saksońska), położonym na prawym brzegu Łaby. Jedną z największych atrakcji turystycznych i zarazem symboli Bad Schandau jest licząca blisko 8 km zabytkowa linia tramwajowa (Kirnitzschtalbahn), prowadząca z centrum miasta poprzez dolinę Kirnitzsch do Wodospadu Lichtenhainer. Jest to jedyne tego typu miejsce na świecie, w którym elektryczny tramwaj posiada pozwolenie na wjazd do parku narodowego. Powrót do pensjonatu na obiadokolację i ognisko.

3 dzień

Po śniadaniu wędrujemy do „Pravickej brany”- skalnej bramy będącej najdłuższym skalnym mostem w Europie mającym 27m rozpiętości,16m wysokości otworu oraz ok 8m szerokości. Dodatkową atrakcją będzie krótki odpoczynek w niezwykle malowniczym schronisku zwanym „Sokoli hnizdo” 9 Sokole Gniazdo).W drodze powrotnej zatrzymamy się odwiedzając przepiękne 12 metrowe bazaltowe skały „Panska Skala”). Powrót do Gliwic w godzinach wieczornych.

Zapisy i wpłaty w biurze GCOP Gliwice, Zwycięstwa1 sala klubowa I piętro ( każdy piątek od 16-18).

tel. 695 757 700

www.niewidomyglobtroter.pl

e-mail: niewidomyglobtroter@onet.pl